Влада Києва спростувала інформацію про запровадження локдауну в Києві з 15 вересня.
Як зазначають чиновники, посилення карантину можливе тільки якщо місто увійде в "жовту" або "червону" зону.
Однак голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан заявив, що дана інформація недостовірна.
За його словами, якщо Київ увійде в "жовту" зону, то так, можливе посилення карантину і введення всіх протиепідеміологічних заходів, але таке рішення повинні прийняти в Міністерстві охорони здоров'я.
"Маячня. До локдауну далеко. Ситуація контролюється", - сказав Рубан.
За його словами, на даний момент всі міські служби готуються до різних сценаріїв розвитку подій.
"Але поки Київ в "зеленій" зоні і захворюваність в місті повністю контрольована. Хоча ми спостерігаємо поступове зростання захворюваності по всіх групах населення", - зазначив Рубан.
Він додав, що з понеділка в Києві працюватиме 10 груп з контролю протиепідеміологічного режиму.
"Вони в першу чергу будуть контролювати школи, вузи, студентські гуртожитки, а також місця масового скупчення громадян. Це ті вимоги, яких необхідно дотримуватися в карантин в "зеленій" зоні: безпечна дистанція, носіння масок і дезінфекція рук", – підсумував чиновник.
Читати такожУ Києві посилюють контроль за карантином і вводять жорсткі вимоги
Зазначимо, про підготовлюваний локдаун повідомили ЗМІ з посиланням на власні джерела. Обмеження нібито стосуватимуться метрополітену через систему метро, кафе, ресторанів, салонів краси та інших установ.
"Всім сказали готуватися на 15 вересня, у них (Кабінету Міністрів – ред.) є ще півтора тижні до введення, стежитимуть за динамікою зростання кількості хворих на коронавірус і вже від цієї статистики вирішуватимуть, наскільки жорстким буде локдаун. Знаю, що торкнеться громадського транспорту", – повідомили ЗМІ.
Читати такожПродовження карантину в Україні до 1 жовтня: які обмеження діють в країні
Станом на ранок п'ятниці, 3 вересня 2021, коронавірус в Україні за добу виявили у 2693 жителів країни. У тому числі захворіла 171 дитина і 40 медпрацівників. За минулі 24 години було госпіталізовано 826 осіб; летальних випадків - 45; одужали 1 112 осіб.
Головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький назвав новий специфічний симптом COVID-штаму Дельта.
Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла, кому потрібне щеплення від коронавірусу і кому його краще не робити.
У деяких країнах почали колоти третю дозу вакцин від коронавірусу, але ця практика носить експериментальний характер. Необхідність третього уколу препаратом від COVID-19 не підтверджена науковими дослідженнями, розповів доктор медичних наук Віктор Досенко.