На холоді всі процеси організму сповільнюються, щоб зберегти природне тепло, а тіло переходить в режим "енергоощадження". Таким чином, воно сигналізує про необхідність знайти нові джерела енергії.
Одним з таких є їжа. Харчуючись правильно, можна не боятися зими, важких застуд та зимової надбавки у вазі. Але не всі продукти однаково корисні й від деяких з них краще відмовитися в осінньо-зимовий період, розповіли в матеріалі Ukr.Media.
Продукти з високою калорійністю та мінімальною поживною цінністю ніяк не допомагають організму у холодну пору року. Ця їжа володіє низьким коефіцієнтом корисної дії: додаючи в раціон фаст-фуд чи напівфабрикати, ви отримуєте "порожні" калорії та мінімум корисних речовин.
Щоб не просто "набити шлунок", але й забезпечити організм вітамінами, мінералами та антиоксидантами, подібні страви варто замінити на простіші, але більш цінні з поживної точки зору комбінації. Приміром, запечене філе індички з гречкою та порцією салату стане значно кориснішою альтернативою.
Холодні супи, такі, як гаспачо чи окрошка – це продукти, які пригнічують травлення та на додаток – охолоджують організм, який і без того страждає від дефіциту тепла. В осінньо-зимовий сезон варто зосередитися на теплих супах із сезонних продуктів, таких як гарбуз, фенхель та морква.
Надавайте перевагу сезонним овочам і фруктам. Звісно, ви не знайдете в цей час свіжозібрану чорницю чи малину, але їх легко замінити на свіжозаморожені ягоди.
Заморожені овочі та фрукти чудово зберігають корисні властивості і вам не доведеться переплачувати за "пластмасові" несезонні продукти у супермаркетах.
Організм, який страждає від надмірного стресу, більш схильний до переїдання продуктів з високим вмістом цукру. Це пов'язано із підвищеною потребою у додатковій енергії. Однак важливо розуміти, що раціон з великою кількістю білого цукру знижує імунітет.
Восени і взимку краще скорочувати кількість цукру, обираючи фрукти і ягоди, які збагатять організм вітамінами і антиоксидантами. Це допоможе посилити захисні властивості організму.
Алкоголь – дуже калорійний продукт. До того ж він уповільнює метаболізм і підсилює відчуття голоду, на тлі якого ви ризикуєте переїсти нездорової їжі.Читати такожОсінній раціон для здорового харчування: дієтолог розповіла, що має бути в холодильнику
Сніданок часто вважають найголовнішим прийомом їжі. Тому дуже важливо стежити за тим, що ви вживаєте з ранку. Особливо в осінньо-зимовий період, коли наш імунітет вимагає особливої уваги і турботи. Главред розповідає, які помилки не слід допускати і як їх уникати.
Читайте також: