Кава - найпопулярніший напій у світі. Він отримав славу не лише завдяки своєму чарівному смаку і підбадьорливому аромату. Цей напій відомий ще й тим, що його можна використовувати для різних цілей. Наприклад, для очищення речей вдома, в якості скрабу для обличчя, тіла і волосся, а ще як добриво для кімнатних рослин, розсади і грядок навесні. Тому не поспішайте викидати гущу після випитої чашки кави. Вона вам точно ще стане в пригоді.
Отже, макуху кави можна використовувати як добриво. Вона наситить ґрунт корисними речовинами - азотом, магнієм, калієм, кальцієм, фосфором. Підійде для цих цілей натуральна, а не розчинна кава. Якщо ви любите пити каву з молоком, то така суміш не підходить в якості добрива. Молочні продукти можуть стати причиною розвитку хвороботворних елементів.
Щоб отримати максимальну користь від кавової гущі для рослин, необхідно спочатку осад від напою висушити в духовці або просто на папері – інакше на корінцях почне з'являтися цвіль і грибок.
З кавової гущі можна приготувати компост. Для цього додайте до одного літра макухи відро сухої трави або опалого листя, стакан будь-якого органічного добрива і три склянки золи.
Кавова гуща підійде як добриво для кімнатних рослин, які люблять підкислений ґрунт. Вона може стати відмінним підсилювачем росту.
Особливо макуха кави підійде для троянд, папоротей, фікусів, пальм, азалій, аспарагуса і фіалок. В принципі, таке добриво підійде практично для всіх кімнатних рослин. Виняток - герань і пеларгонія.
Підсушена кавова гуща для квітів використовується під час посадки і пересадки рослин в горщики. Її слід насипати тонким шаром (не більше 1-2 ст.л.) безпосередньо на керамзит. Також 1-2 ст.л. кавової макухи можна додати в ґрунт і ретельно перемішати.
Також кавовою гущею можна удобрювати грядки навесні. Особливо її люблять редис, морква, огірок, перець, помідор, картопля, цибуля, зелень. Також застосовують кавову макуху для полуниці, лохини, брусниці та журавлини. Ці рослини добре реагують на підкислення ґрунту, починають активно рости і посилено плодоносити.
До речі, макуха приваблює дощових черв'яків. Вони покращують якість ґрунту, насичуючи її корисними бактеріями і покращуючи вентиляцію.
Якщо ви вирішите використовувати каву як добриво для городу, завжди змішуйте гущу з травою або компостом. Насипати макуху прямо на ґрунт не можна - після поливу може утворититися кірка, що погіршить вентиляцію коренів.
До слова, якщо осад, який залишився після варіння кави, використовувати в якості добрива постійно, то не буде необхідності застосовувати хімічні препарати.
Як вибрати якісну каву, дивіться в сюжеті:
Як повідомляв Главред, каву не можна поєднувати із солодощами, хоча така комбінація дуже популярна. Лікар Павло Ісанбаєв пояснив, що це загрожує гіпоглікемією - небезпечним для здоров'я станом.
Читайте також: