Варити каву чи заварювати: урок української від мовознавця Авраменка

Як правильно - варити каву чи заварювати / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео

Олександр Авраменко пояснив, що у випадку з кавою все залежить від процесу приготування напою.

Українці активно продовжують вивчати рідну мову та вдосконалювати свої знання. Правильна вимова слів, уникання використання русизмів - це все лише покращить сприйняття людини та зробить її мову більш "чистою".

Багато хто не знає, як в українській мові правильно казати ті чи інші словосполучення, які ми використовуємо у своєму житті ледь не щодня.

Якщо вам подобаються цікаві та незвичайні експрес-уроки української мови, то ми пропонуємо вам прочитати матеріал: Пігулки вживають "під час їди", а не "під час їжі": Авраменко пояснив, чому так.

Не всі українці навіть знають, як правильно - варити каву чи заварювати каву. Правильну відповідь назвав відомий український мовознавець Олександр Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".

Авраменко одразу акцентував на тому, що під словом "варити" мається на увазі кип'ятити щось у воді або в іншій речовині. "Заварити" - залити щось окропом, аби воно настоялось.

Ні для кого не секрет, що українці варять суп, борщ чи компот, а заварюють чай, ромашку чи липовий цвіт. А ось із кавою все не так просто.

Виявляється, каву можна і варити, і заварювати. Тут все залежить від того, яку кави ви хочете приготувати та як ви це робите.

"Каву і варять, і заварюють. І тут вибір слова залежить від того, у який спосіб ви готуєте цей запашний напій. Якщо ви насипали в турку або в джезву каву і залили окропом, а потім поставили на плиту і чекаєте, коли підніметься пінка, то таку каву ви варите. А якщо залили окропом і трохи дали настоятися напою, то ви його заварювали", – сказав Авраменко.

Дивіться відео про те, як правильно говорити - варити каву чи заварювати:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше повідомлялося, що означає слово "рунделик" в українській мові. Це діалектичне слово. І воно означає предмет, який є ледь не на кожній кухні.

Також ми розказували про те, що в українській мові означає слово "заступ". Це слово з діалекту і воно означає предмет, який багато хто використовує на городі або в садку.

Інші новини:

Новини заразКонтакти