Троянди будуть свіжими дуже довго - прості лайфхаки, як продовжити життя букета

9 лютого 2022, 08:10
Щоби троянди довше стояли у воді, можна використовувати лайфхаки. Ці способи доступні кожному, адже знадобиться лише те, що завжди є під рукою.
троянда
Щоби троянди довше стояли, можна використовувати аспірин або горілку / Фото pixabay.com

Букет троянд - безумовно безпрограшний варіант подарунка для жінки на будь-яке свято - хоч 14 лютого, хоч 8 березня, день народження або просто без приводу. Троянди дуже ніжні й примхливі, як самі жінки. Щоби зберегти свіжість букета якомога довше, доведеться вдатися до деяких хитрощів.

Отже, що робити, щоби троянди довго стояли у воді у вазі? Потрібно зробити цю воду максимально свіжою та "смачною" для квітів.

Щоб троянди довше стояли, потрібно перед тим, як поставити квіти у вазу, зрізати стебла під кутом. Другий варіант - розщепити кінчик стебла, щоби квітка краще насичувалася вологою. Освіжати зріз квітів потрібно кожні 2-3 дні. Ці процедури потрібно здійснювати під краном, щоби повітря не закупорювало судини квітки.

відео дня

Ще один важливий момент: листя дуже швидко гниє у воді, потім ці процеси починаються і в стеблах, тому перед тим як поставити квіти в воду, потрібно видалити все листя, що є у воді.

Троянди люблять свіжу воду, тому, щоби продовжити їхнє життя, потрібно не лінуватися щодня міняти воду у вазі та промивати стебла від слизу.

Що потрібно додати в воду, щоби троянди довше стояли

У воді розвивається згубна для квітів патогенна мікрофлора. Тому в воду потрібно додати щось, що дезінфікуватиме рідину. Варіантів таких добавок безліч.

Щоби троянди довше стояли, додають аспірин (нешипучий) - дві-три таблетки з розрахунку на один літр. Перш ніж ставити троянди у вазу, потрібно переконатися, що аспірин розчинився. Ацетилсаліцилова кислота знезаражує воду, запобігаючи процесам гниття. Замість аспірину можна використовувати кілька крапель нашатирного спирту, кілька кристалів марганцю або пігулку активованого вугілля.

Також зберегти свіжість букета допоможуть кілька крапель лимонної кислоти, чайна ложка оцту або щіпка борної кислоти.

читайте такожВрятує навіть чахлу квітку: як застосовувати борну кислоту для кімнатних рослин

Щоби троянди довше стояли, можна використовувати краплю миючого засобу "Доместос" або "Білизну". Цей спосіб працює за тим самим принципом - хлорка буде знищувати хвороботворні бактерії. Адже квіти вмирають не від старості, а від мікробів, які розвиваються на стеблах.

Троянди, а також інші деревні квіти (хризантеми, бузок тощо) — "алкоголіки". Щоби троянди стояли довше, додайте у воду 1 ст.л. горілки на літр води.

Щоби продовжити життя букета троянд приблизно вдвічі, на дно вази потрібно покласти срібний виріб - він знезаражуватиме воду.

Цукор - ще один засіб, який радять багато квітникарів. Дві чайні ложки цукрового піску забезпечать квіти необхідними для життя компонентами. Також заповнить дефіцит поживних компонентів зрізаної квітки столова ложка картопляної м'якоті, додана в воду.

Як реанімувати троянди

Якщо троянди опустили бутони, квітникарі радять обернути їх змоченою водою папером. Троянди випростаються приблизно через півгодини.

Також реанімувати троянди, які почали в'янути, допоможе гаряча вода. Спочатку потрібно підрізати стебла на 2-3 см, а потім поставити букет в дуже гарячу воду. Температура води повинна бути такою, щоб якщо ви опустите в неї палець, то змогли витримати. Такі "лазневі" процедури повинні тривати не довше 10 хвилин.

Щоби троянди довше стояли, на ніч їх можна відправляти у "плавання", тобто поміщати у ванну з прохолодною водою. Бутони при цьому повинні бути на поверхні води.

читайте такожЦей спосіб врятує напівзасохлі квіти: як застосовувати просте добриво, що є в кожній аптечці

Раніше Главред писав, чому дерево кохання аіхрізон - це ідеальна "валентинка" на 14 лютого. Таке ім'я квітка отримала завдяки своїм листочкам, які схожі на маленькі серця. Вважається, що аіхрізон приносить любов, щастя і благополуччя в той будинок, в якому росте.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти