Який є зв'язок між дієтою і запаленням в кишечнику - відповідь вчених

У серії експериментів вчені визначили каскад імунних сигналів, які запускаються метаболічним розпадом харчових амінокислот в кишечнику мишей.

Кишечник
Як є зв'язок між дієтою і запаленням в кишечнику - відповідь вчених / christopher / flickr.com

Міжнародна група вчених виявила зв'язок дієти і імунітету, опосередковану через кишкову мікрофлору. Експерименти на мишах показали, що від раціону залежить вироблення побічних продуктів метаболізму мікробів, що мешкають в кишечнику. А це в свою чергу, впливає на імунний захист. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.

У серії експериментів вчені визначили каскад імунних сигналів, які запускаються метаболічним розпадом харчових амінокислот в кишечнику миші. Спочатку тварина споживає їжу, яка містить амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами. А вони потім поглинаються бактерією Bacteroides fragilis, що мешкає в кишечнику. Бактерія, в свою чергу, виробляє ліпосахариди з розгалуженими ланцюгами, які вловлюються імунними сигнальними клітинами.

Вони і грають роль активаторів іншого класу імунних клітин - природних кілерів. Це різновид T-клітин, які розпізнають і знищують інфіковані клітини, а також беруть участь в протипухлинному захисті. Вчені показали, що передача сигналів від B. fragilis до імунних клітин відбувається тільки у випадку молекул з розгалуженими бічними ланцюгами. Бактерія, поглинаючи амінокислоти, змінює структуру молекул ліпосахаридів таким чином, що вони краще зв'язуються з рецепторами на імунних клітинах і ініціюють сигнальний каскад, який пригнічує запалення.

читайте такожТоп-3 найнебезпечніших продуктів для кишечника - відповідь медика

Нагадаємо, раніше дієтолог Ольга Кобоєва розповіла, що сама бюджетна каша - перловка - має безліч корисних властивостей, її можна їсти всім без винятку.

Перлова каша, за словами спеціалістки, може продовжити молодість, її навіть називають "кашею краси".

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Викиньте їх прямо зараз: названо три речі, які приносять в будинок бідністьВикиньте їх прямо зараз: названо три речі, які приносять в будинок бідність Спробуйте прямо зараз: всього один секретний інгредієнт зробить салат Олів'є найсмачнішимСпробуйте прямо зараз: всього один секретний інгредієнт зробить салат Олів'є найсмачнішим Блекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрикиБлекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрики Гороскоп на грудень 2021: Козероги виб'ються з сил, але розв‘яжуть всі проблемиГороскоп на грудень 2021: Козероги виб'ються з сил, але розв‘яжуть всі проблеми Найлегший, швидкий і дешевий ремонт в будинку своїми руками: як оновити житло за пів годиниНайлегший, швидкий і дешевий ремонт в будинку своїми руками: як оновити житло за пів години
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти