Як правильно пити цикорій з молоком ‒ така тема не дуже проста, як здається на перший погляд.
Як правильно пити цикорій
Все залежить безпосередньо від обраного варіанту. Цикорій може бути і смажений мелений, і в форматі рідкого екстракту, і розчинний (в порошку або гранулах).
Якщо ви хочете щільніше розібратися в темі напоїв, то читайте наш матеріал: "Пити каву з молоком або без: відповідь про популярний напій здивує".
Смажений мелений підходить для заварювання в кавоварці, френч-пресі або в турці. Рідкий екстракт зазвичай використовують для приготування страв і соусів, надаючи їм характерний, злегка солодкуватий смак, або для приготування напоїв, розбавляючи його гарячою або холодною водою. У розчинному цикорії задоволене високий вміст інуліну. Також відомо, що такий напій добре поєднується з прянощами, молоком або вершками.
Розчинний цикорій високої якості за смаковими характеристиками перевершує більшість сортів дешевого розчинної кави і при цьому не містить кофеїну.
Цикорій з молоком: користь і шкода
Цикорій з молоком рекомендується пити людям, які сидять на дієті. Адже такий напій має невеликий обсяг калорій і багатий вітамінний склад. У ньому містяться тритерпени - речовини, які сприяють поліпшенню обмінних процесів, метаболізму. А це, в свою чергу, викликає спалювання калорій і розщеплення жиру.
Корисний напій і жінкам категорії "50+". В даний період організм зазнає безліч змін, які виливаються в апатію, нездужання, зміну настрою, необгрунтовану агресію. Завдяки щоденному вживанню цикорій з молоком подібні стани зникають.
Крім того, напій можна вживати для підвищення пружності шкіри, додання їй здорового зовнішнього вигляду. Цикорій застосовують і в косметичних цілях, включаючи в ополіскувачі для волосся, шампунь, креми для обличчя. Цикорій з молоком допомагає відновити здоров'я нігтьових пластин.
Але цикорій цілком здатний завдати і шкоди організму - особливо, якщо нехтувати протипоказаннями.
Серед можливих побічних ефектів:
- алергічна реакція на шкірі у вигляді висипу, гіперемії, зудить синдрому, печіння;
- діарея;
- залізодефіцитна анемія;
- загострення виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки;
- порушення дихальної функції при розвитку астми або бронхіту.
У деяких випадках напій провокує внутрішні кровотечі.
Чи можна пити цикорій на ніч
Оскільки напій з цикорію не містить кофеїну, його можна вживати на ніч. Він не стимулює центральну нервову систему і не шкодить сну. Крім цього, за рахунок зниження артеріального тиску, напій здатний надавати розслабляючий ефект, допомагаючи заснути швидше.
Вас можуть зацікавити такі тексти:
- Кава як добриво: які рослини можна і не можна пригостити ароматним напоєм
- Чоловік регулярно спалює мелену каву і показує, як йому це допомагає
- Варити каву чи заварювати: урок української від мовознавця Авраменка
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред