Як правильно – по четвергаМ чи по четвергаХ: Авраменко дав несподівану відповідь

13 липня 2023, 18:20
Слово "четвер" не цурається стійких сполук слів. Ось одна з них: "Не тепер, так у четвер!".
Авраменко
Як правильно – по четвергаМ чи по четвергаХ? / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про дні тижня.

"Почнемо з четверга. Яка ж форма правильна: "четвер" чи "четверГ"? Запам'ятайте, у називному відмінку правильно буде "четвер". Без букви "г", - розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".

Водночас, як пояснив мовознавець, в інших відмінках з'являється буква "г". Наприклад, "четверГА", "четверГУ", "четверГОМ".

відео дня

"А як же правильно сказати: ходжу на заняття "по четвергах" чи "по четвергам"? Звичайно ж у місцевому відмінку маємо вживати закінчення "ах" – "по четвергах", "по вівторках". Але я раджу віддавати перевагу більш органічним варіантам: ходжу на заняття "щочетверга" або "щовівторка", - розповів Авраменко.

Як правильно – по четвергаМ чи по четвергаХ: Авраменко дав несподівану відповідь
Українською краще говорити "щочетверга" або "щовівторка"/ скріншот

Як підкреслив мовознавець, слово "четвер" не цурається і стійких сполук слів. Ось одна з них: "Не тепер, так у четвер!". Цей фразеологізм означає – байдуже коли, але буде зроблено.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповів про слово "паляниця", яке російські загарбники не можуть вимовити. Саме тому, в часи війни це слово стало маркером – свій-чужий.

Також Авраменко присвятив один із своїх уроків найрезонанснішій зміні у правописі. Так, мовознавець запропонував пройти невеличкий тест. Як би ви написали по батькові від імені Ігор: Ігорович, Ігоревич, Ігорьович?

Дивіться більше цікавих уроків від Авраменка:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти