Як правильно – "торгОвельний" чи "торгІвельний центр": мовознавець розтлумачив помилку

5 липня 2023, 06:45оновлено 6 липня 2023, 08:59
43381
Часто не лише пересічні українці, а й власники таких закладів припускаються дуже поширеної помилки у вживанні цього слова.
Украинский язык, Александр Авраменко
Як правильно – "торгОвельний" чи "торгІвельний центр"/ скрін

Дуже часто нас мучать сумніви, як правильно сказати – "я пішов/ пішла у торгОвельний центр", чи "у торгІвельний центр". Помилку у вживанні цього слова роблять навіть власники таких закладів, тому нерідко вивіски з назвою виглядають досить кумедно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, який варіант слова правильний, і як не припускатися серйозної помилки.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що означає вислів "на руку ковінька": Авраменко дав несподівану відповідь

відео дня

"Сьогодні пропоную раз і назавжди з’ясувати, як правильно сказати – "торгІвельний центр" чи "торгОвельний". Це справді проблема, тому що нині дуже багато таких закладів рясніють помилками. Тільки "торгОвельний", і крапка", – наголосив Авраменко.

Він пояснив, від чого залежить написання у таких словах літери "о" або "і".

"Запам’ятайте, коли склад відкритий, тобто закінчується на голосний звук, то вживаємо "о": солі, коня, торговельний. А якщо склад закритий, тобто закінчується на приголосний звук, то тут уже треба вживати "і". Подивіться: сіль (бо закінчується на приголосний "ль"), кінь, торгівля. Отже, торгівля, бо закритий склад, а торговельний або торговий – бо відкритий", – зазначив мовознавець.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як правильно казати – крапка чи точка. Мовознавець розповів, чи є в українській мові слово "точка", що воно насправді означає і в яких випадках його використовують.

Також раніше мовознавець Авраменко пояснив, як правильно казати – чоловік чи мужчина. Виявляється, одне з цих слів можна вживати не завжди. Часто воно є небажаним.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти