Місячний посівний календар на листопад 2021: кращі дні для садово-городніх робіт

Коли від робіт в саду і городі варто утриматися - в матеріалі Главреда.

Місячний посівний календар на листопад 2021
Місячний посівний календар на листопад 2021 / ua.depositphotos.com/

Листопад - не привід відкласти садово-городні роботи до кращих часів. Гарний час, щоб підготувати ґрунт до висадки рослин навесні, провести обрізку сухих гілок і зайнятися лікуванням рослин і добривом.

Дні молодика і повного місяця несприятливі для проведення будь-яких видів робіт. Рослини в цей день ослаблені, і будь-яке втручання може їм нашкодити.

Про те як фази Місяця можуть вплинути на наше благополуччя, читайте в нашому матеріалі: Місячний календар на листопад 2021: знаки долі, небезпечні спокуси або випробування на міцність.

Сприятливі дні для посіву овочів і зелені в листопаді 2021

Коренеплоди: 2, 3, 8, 9, 22, 23, 24, 29, 30.

Помідори, огірки: 12, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 24.

Реклама

Капуста: 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 24.

Цибуля: 2, 3, 8, 9, 17, 18, 22, 23, 24, 29, 30.

Часник: 7, 8, 9, 17, 18.

Зелень: 12, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 24.

Перець солодкий: 12, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 24.

Сприятливі дні для посадки і посіву квітів і саджанців в листопаді 2021 року

Дворічні та багаторічні квіти: 1, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 27, 28.

Цибулинні і бульбові квіти: 1, 2, 3, 8, 9, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30.

Плодові дерева: 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 29, 30.

Ягідні кущі: 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 24, 29, 30.

Місячний посівний календар на листопад 2021

1 листопада – убуваючий Місяць в знаку Діва

Сприятливий день для вигонки коренеплодів на зелень (петрушка, селера, буряк, мангольд). Органічна підгодівля, перекопування ґрунту і прополка грядок.

В саду можна проводити обрізку, полив і прополку, а також мульчування пристовбурних кіл. Можна висаджувати багаторічні і бульбоцибулинні квіти.

Не варто в цей день замочувати насіння.

2-3 листопада – убуваючий Місяць в знаку Терези

На підвіконні можна висаджувати зелень. Городні роботи - підзимовий посів моркви, петрушки, буряка. Також сприятливо розпушування ґрунту, полив, пікіровка розсади і підгодівля висадженої зелені.

Садові роботи - полив і посадка дерев і плодових чагарників в південних регіонах. Добриво органічними речовинами, побілка і обрізка стовбурів дерев, скошування трави. Можна висаджувати бульбоцибулинні квіти.

Не варто проводити обприскування хімікатами.

4-6 листопада - убуваючий Місяць в знаку Скорпіон. Молодик в знаку Скорпіон. Зростаючий Місяць в знаку Скорпіон і Стрілець

У цей період не варто проводити садово-городні роботи. У молодика рослини ослаблені.

Можна провести розкорчовування старих і хворих дерев і кущів.

7 листопада - зростаючий Місяць у знаку Стрілець

Хороший день для посадки озимого часнику і збирання коренеплодів на зберігання. Можна займатися перекопуванням ґрунту і боротьбою з шкідниками. Вигонка селери, петрушки і цибулі.

Садові роботи: обрізка сухих гілок, і прибирання падалиці. Мульчування пристовбурних кіл. Можна викопувати цибулини і бульби квітів на зберігання.

Не рекомендується пророщувати насіння і поливати рослини.

8-9 листопада - зростаючий Місяць в знаку Козеріг

Підзимова посадка цибулі, часнику, насіння моркви, буряка, салату. Вигонка зелені коренеплодів, добриво, полив і обробка від шкідників.

В саду можна проводити посадку дерев і чагарників, а також обрізку гілок і посів багаторічних і бульбоцибулинних квітів.

Роботу з корінням рослин краще відкласти на більш сприятливі дні.

10-11 листопада - зростаючий Місяць в знаку Водолій

Сприятливі дні для перекопування, розпушування ґрунту, підгортання тепличних овочів і проріджування сходів. В городі – мульчування багаторічних овочів.

В саду можна зайнятися побілкою, знищенням цвілі, моху і очищати скелетні гілки від відсталою кори. Викопування бульб і цибулин квітів для зберігання.

Не рекомендується посіви, посадки, поливи і підгодівля рослин.

читайте такожКористь хрону: як хрін впливає на організм людини, і якої шкоди може заподіяти

12-14 листопада - зростаючий Місяць у знаку Риби

У городі і теплиці можна висаджувати щавель і подзимние культури. Посів огірків, салату і шпинату. Посадка вигоночних культур. Помірні полив і підгодівля.

Сприятливо висаджувати плодові дерева і ягідні чагарники і органічне добриво рослин. Побілка дерев і мульчування малини і полуниці і пристовбурних кіл.

Не варто займатися обрізанням дерев і підготовкою розсади, а також обробкою рослин від шкідників.

15-16 листопада - зростаючий Місяць в знаку Овен

У городі - розпушування сухої землі, прополка, боротьба з хворобами і шкідниками. Мульчування грядок з багаторічними овочами і квітами

В саду можна займатися обрізанням сухих гілок і зняттям сухих плодів. Мульчування пристовбурних кіл дерев і суниці.

Посів і посадку більшості культур відкладіть на сприятливі дні. Також не рекомендується обрізка і формування, пересадка, укорінення, полив, підживлення.

17-18 листопада - зростаючий місяць в знаку Тілець

Хороший період для висаджування озимої цибулі, редису, часнику, буряка і моркви. Можна проводити посадку на вигонку зелені щавлю, цибулі, селери, петрушки, буряка.

В саду можна висаджувати багаторічні квіти і проводити викопування цибулин на зберігання. Також сприятливі побілка стовбурів, висаджування плодових дерев і лікування хвороб.

Не рекомендується пересадка і розпушування грунту в кореневій зоні.

19 листопада - повний місяць в знаку Тілець і Близнюки

Не рекомендується проводити садово-городні роботи.

читайте такожНайсмачніша буряк на зиму для борщу: Як правильно приготувати і заморозити

20-21 листопада – убуваючий Місяць в знаку Близнюки

У городі - перекопування, культивація землі, розпушування сухого ґрунту, мульчування грядок з багаторічними овочами. Збір врожаю на зберігання.

Садівникам можна займатися санітарною обрізкою гілок, очищенням кори і лікуванням рослин. Добре висаджувати декоративні в'юнкі рослини і вкривати на зиму троянди і клематиси.

Не варто проводити пересадку рослин.

Посівний календар 2021
Місячний календар городника на листопад 2021 / ua.depositphotos.com

22-24 листопада – убуваючий Місяць в знаку Рак і Лев

У городі і теплиці сприятливі підзимовий посів моркви, буряка, редьки, редису. Мульчування зимуючих овочів: цибуля, щавель, петрушка, спаржа. Посів на розсаду для теплиць низькорослих томатів, огірків, полив, органічна підгодівля.

Посадка дерев, органічне добриво ґрунту і побілка. Підготовка ям для весняної посадки. Можна висаджувати однорічні квіти.

Не рекомендується обприскування рослин отрутохімікатами, прибирання коренеплодів на зберігання.

читайте такожМісячний календар стрижок на листопад 2021: кращі дні для нової зачіски та манікюру

25-26 листопада – убуваючий Місяць в знаку Лев

Рекомендується перекопування ґрунту, розпушування, підгортання, мульчування.

Садівникам - закладка на стратифікацію насіння кісточкових культур, обрізка дерев, мульчування малини і суниці. Можна проводити викопування цибулин і бульб квітів.

Не варто поливати і підгодовувати рослини.

27-28 листопада – убуваючий Місяць в знаку Діва

Кращими городніми роботами будуть посадка вигоночних культур для отримання зелені, подзимний посів коренеплодів, дрібного лука. Органічна підгодівля рослин і боротьба з шкідниками і хворобами.

В саду також можна зайнятися лікуванням рослин і підгодівлею органічними добривами. Також сприятливі прополка і скошування трави. Посадка багаторічних і бульбоцибулинних квітів. Укорінення живців.

Не рекомендується — замочувати насіння.

29-30 листопада – убуваючий Місяць в знаку Терези

Підзимовий посів моркви, петрушки кореневої, буряка. Можна висаджувати огірки в теплиці з підігрівом. Сприятливо садити цибулю, коренеплоди для вигонки зелені (петрушка, селера, буряк, мангольд). Полив і підгодівля.

У південних регіонах можна висаджувати дерева і чагарники. Органічне добриво і побілка. Посадка бульбоцибулинних квітів і вкорінення живців.

Не варто проводити обприскування хімічними препаратами.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Не поспішайте зливати в раковину: куди використовувати воду після варіння картопліНе поспішайте зливати в раковину: куди використовувати воду після варіння картоплі Удача в справах і надзвичайне везіння: топ-3 знака-щасливчика грудняУдача в справах і надзвичайне везіння: топ-3 знака-щасливчика грудня Гороскоп на сьогодні 29 листопада 2021: Левам - небезпечні спокуси, Скорпіонам - непередбачені витратиГороскоп на сьогодні 29 листопада 2021: Левам - небезпечні спокуси, Скорпіонам - непередбачені витрати Найсмачніший і ефектний салат на Новий рік 2022: готувати всього 15 хвилинНайсмачніший і ефектний салат на Новий рік 2022: готувати всього 15 хвилин Робимо ремонт: шикарні ідеї затишної квартири у змішаному стиліРобимо ремонт: шикарні ідеї затишної квартири у змішаному стилі
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти