Медики вказали на небезпечний наслідок несприйнятливості тіла до інсуліну

Вплив інсулінорезистентності-несприйнятливості тканин до дії інсуліну — на ризик розвитку деяких небезпечних розладів, кажуть медики, вже встановлено.

Діабет
Медики вказали на небезпечний наслідок несприйнятливості тіла до інсуліну / ua.depositphotos.com

Наявність несприйнятливості до інсуліну підвищує ризик розвитку великого депресивного розладу. Відповідна стаття вчених з Нідерландів і США була опублікована в The American Journal of Psychiatry.

Вплив інсулінорезистентності-несприйнятливості тканин до дії інсуліну — на ризик розвитку деяких небезпечних розладів психіки вже встановлено. Однак в основному це було зроблено під час одномоментних досліджень.

Крім того, вчені з Амстердамського вільного, Амстердамського, Рокфеллерівського і Стенфордського університетів зуміли вивчити дані про здоров'я шестисот учасників лонгітюдного (довгострокового) дослідження причин і наслідків депресії.

На момент початку спостережень їм в середньому був 41 рік і у них не спостерігалися ознаки депресії або тривожності. Дослідники вимірювали три індикатори інсулінорезистентності - рівні глюкози в крові при голодуванні, обхват талії і співвідношення в крові тригліциридів і ліпопротеїнів високої щільності ("хорошого холестерину").

Також з'ясувалося, що помірне збільшення останнього було пов'язано з підвищеним ризиком нових випадків великого депресивного розладу на 89%. Зростання обхвату талії на п'ять сантиметрів збільшував його на 11%, а збільшення рівня глюкози на 18 міліграмів — на 37%.

читайте такожНа роботі посидів-на діабет захворів: вчені заявили про нову небезпеку для офісних працівників

Нагадаємо, раніше китайські вчені довели новий зв'язок діабету і коронавірусу, а американські дослідники знайшли Нова ознака поширеного типу діабету

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Названо місця, де категорично не можна зберігати грошіНазвано місця, де категорично не можна зберігати гроші Фінансовий гороскоп на тиждень 18-24 жовтня: несподіване багатство, борги або вигідна пропозиціяФінансовий гороскоп на тиждень 18-24 жовтня: несподіване багатство, борги або вигідна пропозиція Путін закинув ноги на стіл і збиткується з ЗаходуПутін закинув ноги на стіл і збиткується з Заходу "Червоних" областей стане більше п’яти: у МОЗ поставили українців перед вибором"Червоних" областей стане більше п’яти: у МОЗ поставили українців перед вибором Ольга Сумська похвалилася пишним бюстом у чорному злитому купальникуОльга Сумська похвалилася пишним бюстом у чорному злитому купальнику

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти