На ручках подобається не всім: як не можна тримати кішку

9 грудня 2022, 18:26
18702
Досвідчені котоводи, які розуміють мову тіла тварини, з легкістю впораються з цим завданням.
Кішка
Як не можна тримати кішку / pixabay.com

Власники котів обожнюють тримати на руках своїх улюбленців, але мало хто здогадується, що робити це потрібно дотримуючись певних правил.

Деяким тваринам не подобається, коли їх чіпають. Якщо кішка не пройшла належну соціалізацію в ранньому віці, то вона буде більш полохливою.

Піймайте момент

Найкраще брати кішку на руки, коли вона сама цього хоче. Досвідчені котоводи, які розуміють мову тіла тварини, з легкістю впораються з цим завданням.

відео дня

Потирання об ваші ноги, облизування ваших рук і радісно піднятий хвіст - саме час підхопити кішку і стиснути її в обіймах. Але якщо у неї розпушений хвіст або вона вороже нявкає, навіть не варто її чіпати. Якщо вихованка починає звиватися або покусувати власника, коли той взяв її на руки, необхідно негайно її відпустити.

Як правильно тримати кішку і брати її на руки

Кішки лякаються різких рухів, тому найкраще брати її повільно і обережно. Спочатку потрібно простягнути руку, щоб кішка могла обнюхати або потертися мордочкою об пальці, показуючи тим самим, що вона в гарному настрої. Піднімаючи тварина, потрібно використовувати обидві руки. Експерти говорять, що всіх котів, великих чи маленьких, слід тримати двома руками.

Експерт з поведінки котів Мерилін Крігер радить взяти кішку на руки таким безпечним способом: "підсуньте одну руку під її передні лапи, а іншу підтримуйте задні лапи і задню частину. Кішку можна розгорнути так, щоб її задні лапи спиралися на згин вашої руки".

За його словами, кішка повинна стійко лежати або сидіти на одній з рук, як кролик, а інша рука при цьому буде виконувати функцію "ременя безпеки".

  • Лапи кішки ні в якому разі не повинні звисати, адже без опори вона не буде відчувати себе в безпеці.
  • Відпускаючи вихованця, потрібно завжди акуратно ставити його прямо на підлогу.
  • Стрибок з рук, ймовірно, не зашкодить кішці, але вона може зайвий раз відчути себе невпевнено.
  • Крім випадків, коли потрібно силою утримувати кішку на руках з міркувань її безпеки, не можна стискати її і ігнорувати спроби вирватися.

Коли не можна брати кішку на руки?

Бувають випадки, коли не слід намагатися взяти кішку на руки. Найчастіше це стресові ситуації, наприклад присутність в будинку нової людини, або поїздки до ветеринарної клініки.

Брати кішку на руки, коли вона налякана, не рекомендується, тому що в такому стані вона може накинутися навіть на власника. Також не рекомендується намагатися як утримати кішку, так і взяти на руки проти її волі.

Вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти