У січні у дачників і городників починаються перші клопоти. Адже прийшов час висаджувати розсаду. При цьому у раннього посіву насіння є свої плюси і мінуси. Зокрема, процес це трудомісткий, доведеться облаштовувати додаткове освітлення, підтримувати потрібну температуру, але безумовною перевагою є той факт, що в результаті вийде отримати більш ранній урожай овочів і раннє цвітіння декоративних культур.
Що садити на розсаду в січні - овочі
1. Середньостиглі та пізні сорти перцю. Перед посадкою насіння замочують в теплій воді. Посів можна проводити в загальні ящики глибиною приблизно 5 см. Коли з'явиться перша пара справжніх листків, то рослини можна перемістити в окремі стаканчики.
2. Баклажан. Якщо ви посадите їх на розсаду в січні, вже до травня вдасться отримати розвинені міцні рослини.
3. Томат краще висадити на розсаду в січні - тоді на момент пересадки в теплицю кущі вже матимуть бутони і квітки.
4. Селеру теж можна висадити на розсаду вже в січні, оскільки цій рослині для повного циклу вегетації потрібно близько 160 днів.
5. Цибуля порей. Насіння потрібно замочити на півгодини в теплій воді, потім загорнути у вологу тканину на кілька днів. Глибина заглиблення насіння повинна становити близько 1 см.
Які ягоди садити на розсаду в січні
Полуниця відмінно проростає вдома з насіння. Посівний матеріал спочатку потрібно замочити, а потім злегка просушити. Насіння посадити в суміш піску і універсального ґрунту. Шар ґрунту повинен приблизно дорівнювати трьом сантиметрам.
Посаджена на розсаду в січні суниця дасть урожай в липні-серпні поточного року. Для успішного проростання температура повітря повинна бути близько +25 градусів. Ящик з розсадою краще розташувати максимально близько до батареї.
Які квіти садити в січні на розсаду
Квіткову посівну кампанію потрібно починати щодо тих культур, у яких термін від посіву до початку цвітіння становить 130-180 днів.
Розсадним способом висаджують і однорічні, і багаторічні квіти. Крім того, насіння коштує значно дешевше, а значить ви отримаєте не лише ті квіти, які хочете, але ще і заощадите.
Отже, в січні рекомендується висаджувати на розсаду такі квіти:
- петунія;
- гвоздика Шабо;
- еустома;
- примула;
- геленіум осінній;
- дельфініум гібридний;
- дзвіночок карпатський;
- меконопсис Шелдона;
- пеларгонія зональна.
Також в січні можна зайнятися вигонкою цибулинних квітів - тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, деяких видів лілій.
Важливо врахувати, що в теплому приміщенні цвітіння цибулинних квітів настає через 5 тижнів. Таким чином, щоб отримати квітучі рослини, наприклад, до свята 8 березня, висаджувати цибулини потрібно в кінці січня.
Раніше писав Главред, як виростити гіацинт удома на підвіконні. Він не лише зачарує вас своєю красою і ароматом, але й має "магічні" властивості, зокрема, позбавить від недоброзичливців, поліпшить сон і додасть сил.
Що посіяти в січні на розсаду - відео:
З якими труднощами можна зіткнутися при посіві ранньої розсади
- через брак сонячного світла розсаду потрібно досвічувати за допомогою фітосветильників;
- раннім сходам потрібен додатковий обігрів;
- рання розсада швидко набирає зайву зелену масу замість зав'язей, погано формується коренева система;
- у квітів можуть бути відсутні бутони і суцвіття.
Досвідчені городники і квітникарі не радять в січні і лютому сіяти на розсаду теплолюбні культури, а також рослини, сходи яких з'являються в короткі терміни.
Вам також може бути цікаво:
- Такому сусідові виноград буде радий: що можна і не можна садити біля лози для гарного врожаю
- Королева кімнатних рослин: як змусити бегонію цвісти в домашніх умовах
- Що можна і не можна садити після картоплі: найгірші та найкращі варіанти
- Чому чорніє картопля всередині та гниє і як цього уникнути
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред