Чому обсипається листя фікуса та як врятувати рослину

22 березня 2023, 05:32
1942
Фікуси можуть прикрасити будь-який будинок своєю зеленню та красою. Але що ж робити, якщо ваш фікус почав обсипатися і втрачати листя?

Фікус
Чому обсипається листя фікуса / Фото pixabay.com, Вікіпедія

Фікус - невибаглива рослина, але іноді з ним виникають проблеми. Зокрема, він може почати втрачати листя. Чому обсипається листя фікуса і що з цим робити?

Фікус втрачає листя з кількох причин:

Нестача вологи. Це одна з найпоширеніших причин осипання листя у фікуса. Необхідно стежити за вологістю ґрунту й регулярно поливати рослину. Якщо земля в горщику занадто суха, листя може почати обсипатися. Але пам'ятайте, перезволоження ґрунту також може нашкодити зеленому улюбленцю, тому не перестарайтеся.

Надлишок вологи. Якщо рослину регулярно заливати, це може привести до загнивання коренів, в результаті листя почне в'янути і опадати.

Неправильне освітлення. Фікусу потрібно яскраве, але розсіяне освітлення. Якщо він знаходиться під прямими сонячними променями, це може призвести до осипання листя. Якщо ж фікус знаходиться у занадто темному місці, це може спровокувати ту саму проблему.

Фікус атакують паразити. Попелиця, нематоди, щитівки, трипси, борошнисті червці, жовті й червоні павутинні кліщі можуть оселитися на фікусі та висмоктувати його соки. В результаті рослина слабшає, листя втрачає тургор, покривається отворами та плямами, засихає та осипається. Якщо не позбутися від шкідників, це може привести навіть до загибелі рослини.

Нестача поживних речовин. Фікус не потребує частої, регулярної, рясної підгодівлі, але будь-який ґрунт з часом виснажується. Тому час від часу і цю невибагливу рослину потрібно підгодовувати рідким комплексним добривом.

Якщо фікус не отримує достатньо поживних речовин, це може привести до того, що рослина ослабне, а листя буде осипатися.

Якщо у рослини регулярно засихають кінчики листя, можливо ви її, навпаки, перегодовуєте.

Фікус постарів. У рослини може опадати листя через її вік. Особливо це є актуальним для рослин, яким не роблять щорічну весняну обрізку.

Як доглядати за фікусом

Щоб запобігти осипанню листя у фікуса, необхідно забезпечити йому правильний догляд:

  • Ставте вазон з фікусом подалі від вікон і балконів.
  • Взимку скорочуйте поливи, якщо температура повітря в приміщенні менше 10 градусів тепла. Оптимальна температура повітря навесні та влітку повинна становити 20-25 градусів, взимку – 16.
  • Регулярно обприскуйте фікус або протирайте листочки вологою губкою.
  • Вазон із рослиною повинен стояти далеко від прямих сонячних променів.
  • Пересаджуйте молоду рослина щорічно, дорослу – кожні кілька років.
  • Перед поливами розпушуйте ґрунт - так волога рівномірно розподілиться по землі.
  • Удобрюйте рослину у разі необхідності.

Раніше Главред писав, як правильно поливати фікус.

Вам також може бути цікаво:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти