Іржаві цвяхи - реанімація для кімнатних рослин: як застосувати лайфхак досвідчених квітникарів

Якщо у рослини жовтіє й сохне листя, з'явилися чорні плями та загалом зовнішній вигляд залишає бажати кращого, можливо квітка захворіла та їй потрібна "швидка".

Іржаві цвяхи - реанімація для кімнатних рослин: як застосувати лайфхак досвідчених квітникарів
Навіщо закопувати іржавий цвях у горщик / Фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Красиві кімнатні квіти - прикраса будь-якого будинку і гордість кожної господині. Якщо квітка зів'яла, а на листі з'явилися жовті або коричневі плями, саме час рослину починати рятувати. Влаштувати реанімацію зеленому улюбленцю можна за допомогою старих іржавих цвяхів.

Навіщо потрібно встромляти цвяхи в землю для кімнатних рослин

Одне із захворювань, від якого страждають кімнатні рослини - хлороз. Він порушує утворення хлорофілу та знижує активність фотосинтезу. У разі такої недуги листя починає бліднути, а прожилки залишаються зеленими. Так відбувається, тому що рослина відчуває нестачу заліза або ж втрачає здатність засвоювати його з ґрунту.

В цьому випадку рослини можна підгодувати залізом, а можна закопати у ґрунт цвях. Досвідчені квітникарі кажуть, що такий спосіб порятунку рослини є безпечним і ефективним.

Крім того, залізний цвях також рекомендують встромляти у землю і в вазонах, і у відкритому ґрунті для підвищення кислотності.

Серед кімнатних рослин до "любителів" кислого ґрунту (частіше - слабокислого) відносяться: азалія, бегонія, гортензія, зефірантес, камелія, традесканція. А трояндам кислий ґрунт протипоказаний, вони можуть захворіти і загинути.

Як удобрювати цвяхами в домашніх умовах

Для того, щоби збагатити ґрунт залізом, можна взяти, як іржаві, так і звичайні цвяхи. Під впливом води останні все одно поржавіють і виконають свою функцію.

Найпростіший спосіб підгодувати рослину залізом - засунути у вазон кілька цвяхів, а потім полити ґрунт.

Іржавий цвях, кімнатна рослина
Іржавий цвях допоможе боротися з хлорозом / скріншот

Також можна зчистити з іржавого цвяха іржу та додати в землю з хворою рослиною.

Є ще один спосіб лікування хлорозу за допомогою іржавих цвяхів - приготувати настій. Для цього в 1,5 л пляшку з водою потрібно покласти вісім іржавих цвяхів. Якщо цвяхи довгі, то вистачить і п'яти. Далі потрібно трохи почекати, щоби вода збагатилася іржею і потемніла.

"Іржавої" водою рослини поливають під корінь. З часом вони оживуть і відновляться.

Які рослини люблять іржаві цвяхи

Більше за інших до захворювання залізномим хлорозом схильні:

  • азалія;
  • лимон;
  • гортензія;
  • клеродендрум;
  • гарденія.

Цим квітам напевно сподобається лікування із застосуванням іржавих цвяхів.

Раніше Главред писав, як позбутися від мошок у квітах за допомогою звичайних сірників.

Крім того, якщо ваші кімнатні рослини гинуть на очах, спробуйте приготувати добриво для квітів удома з двох інгредієнтів - яєць і води. Це справжній еліксир, що повертає до життя.

Вам також може бути цікаво:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти