За часів СРСР не було жодної вулиці, де б не красувалася тополя. Складалося враження, що в такій величезній державі просто не було інших дерев.
Садили і не парилися
Масова посадка Тополь почалася в 50-х роках минулого століття. Тоді почалося відновлення інфраструктури після Другої світової війни. Доглядати за кожним деревом було просто неможливо.
Тоді вибір припав на найбільш невибагливий варіант - тополі. Таким деревам не потрібен особливий полив, добрива і температурні умови.
Користь від тополь
Тополі є унікальними фільтрами, створеними природою. Вони поглинають шкідливі сполуки. Дерево є і справжнім рекордсменом з вироблення кисню - за 24 години один Тополя виробляє стільки кисню, скільки вдихає за цей же час чотири дорослих людини.
Хотіли як краще, а вийшло як завжди
Для багатьох тополиний пух - це спека, липень, але для інших - справжнє пекло. Річ у тому, що є тополі-хлопчики і тополі-дівчатка. Пух виробляють тільки рослини жіночої статі. З цієї причини спочатку планували висадку виключно "дерев-чоловіків", але з відбором потрібних саджанців не склалося, тому висаджували все підряд. Люди з алергією до цього дня розхльобують наслідки озеленення СРСР.
Вам може бути цікаво:
- "Відпрацьовано з часів СРСР": експерт розповів, як саме можуть ліквідувати Лукашенка
- Килимова лихоманка в СРСР: навіщо їх масово вішали на стіни
- На кожну полицю по брусочку: для чого люди кладуть мило в шафу
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред