Існує чимало дискусій про позитивний та негативний вплив гриб. Інна Василик – дієтологиня, консультант зі здорового способу життя, ментор – взялася розвіяти усі міфи та розповісти цікаві факти.
На своїй сторінці в Instagram експерт розповів про корисні властивості грибів і поділилася результатами дослідження. Вона стверджує, що цей продукт несе велику харчову цінність, тому його не варто боятися, а сміливо вносити в щоденний раціон.
Чому гриби корисні
Національний центр статистики та охорони здоров'я у США провів дослідження, пов'язане зі споживання грибів. У ньому взяли участь 10 тисяч дітей віком від 9 до 18 років. Щодня вони споживали 84 грами глив або суміші білого гриба та шампіньйонів, у пропорції 1:1.
Результати дослідження були просто дивовижними, адже довели, що споживання грибів наповнює організм корисними елементами, зокрема:
- клітковина 5 – 6%;
- мідь 24 – 32%;
- фосфор 6%;
- калій 12 – 14%;
- селен 13 – 14%;
- цинк 5 – 6%;
- вітаміни В1 (4,07%), В2 (13 – 15%), В3 (13 – 14%), B6 (4,64%);
- холін 5 – 6%;
- залізо 2,32%;
- фолати 3,66%.
Попри високий вміст поживних елементів, споживання грибів ніяк не впливає на калорійність страви, вміст вуглеводів, насичених жирів та натрію.
Корисні властивості грибів
- Серед переваг споживання грибів також великий вміст бета-глюкану, клітковини, яка здатна захищати від раку та позитивно впливати на організм. До того ж сприяє зниженню рівня LDL холестерину (він вважається шкідливим), тригліцеридів та цукру. Також цей вид клітковини дозволить вам довше почуватись ситими.
- Гриби містять у своєму складі біоактивні фітонутрієнти й антиоксиданти, а саме ерготионеїн та глутатіон. Варто пам'ятати, що саме вони відповідають за здоров'я ваших клітин та ефективно борються із запальними процесами.
- Гриби також корисні високим вмістом білка, який забезпечить організм незамінними амінокислотами, та глутамінової кислоти, що надає грибам смак умамі. Саме його ототожнюють зі смаком м'яса чи білка. Тож цей продукт особливо буде корисним для тих, хто на рослинному харчуванні.
Дієтологиня Інна Василик рекомендує робити акцент та таких видах грибів: гливи, шампіньйони, лисички, білий гриб, китайські reishi, shiitake, японські maitake i hiratake.
Раніше дипломована та сертифікована дієтологиня Лорен Харріс-Пінкус розповіла про те, які харчові продукти здатні поліпшити мозкову діяльність людини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред