Врожаю буде удвічі більше: що робити, щоби часник був великим - дачна хитрість

Щоби головки часнику були великими, потрібно не пропустити момент обрізки стрілок. Зробити це потрібно не лише вчасно, але і правильно.

часник
Як отримати великі головки часнику - лайфхак / Фото pixabay.com

Виростити хороший урожай часнику вдається не кожному дачникові. Нерідко головки бувають дуже дрібними. Щоби цього уникнути, досвідчені городники радять застосувати кілька лайфхаків.

Що робити, щоби часник був великим

Щоби часник був великим, потрібно не пропустити момент обрізки стрілок. Інакше всі накопичені корисні мікроелементи в голівці підуть у стрілку, а точніше, в шапку з насінням.

Важливий момент: стрілку потрібно обрізати, а не виривати. Якщо її вирвати, то в стебло потраплятиме волога і хвороботворні мікроорганізми, що призведе до розвитку патогенної мікрофлори.

Стрілку зрізають гострими ножицями трохи вище самого верхнього листа. Ранка від зрізу засохне і затягнеться.

Однак видаляють не всі стрілки. Кілька потрібно залишити - вони сигналізуватимуть про початок збору врожаю. Коли коробочки на стрілках розкриються - значить прийшов час збирати плоди.

Крім того, щоби головки часнику були великими, потрібно в другій половині червня відгрібати землю - це сприяє формуванню більш рівної та великої головки.

Щоби часник дозрів швидше, потрібно зав'язати листя часнику у вузол за два-три дні до збирання.

Чим підгодувати часник, щоби він був великим

Для отримання хорошого врожаю часнику потрібно щонайменше двічі підгодувати його коров'яком (1 кг на 8 л води) або курячим послідом (1 кг на 10 л води) на п'ять "квадратів".

Перша підгодівля проводиться в фазі проростання рослин, а друга — в фазі формування головок.

Раніше Главред писав, що категорично не можна садити поруч із перцем, щоби не зіпсувати врожай, а також як садити помідори у відкритий ґрунт унікальним німецьким способом.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти