Вакцинація в 11 разів зменшує ризик смертності від Дельта-штаму COVID-19. Такі результати дослідження американського Центру з контролю і профілактики хвороб повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на брифінгу.
Міністр наголосив що ряд європейських країн вже підтверджують дослідження на практиці. Наприклад, Великобританія, Німеччина, Бельгія, де щеплено понад 65% населення, зараз демонструють в 8-14 разів меншу летальність, ніж під час весняної хвилі.
Також Ляшко нагадав, що сьогодні в Україні також 91-92% пацієнтів у лікарнях – нещеплені.
"Якби в Україні був рівень вакцинації хоча б на середньоєвропейському – ми би мали на третину менше смертей щодня. Та навіть попри це в Україні вакцинація врятувала вже 6 тисяч життів", – підкреслив очільник МОЗ.
Крім цього, Ляшко розповів, скільки вакцини від COVID-19 на сьогодні є в Україні. За його словами, Україна наразі має 10 млн 300 тис. доз різних вакцин від коронавірусу, зокрема 3 млн доз Moderna, 800 тисяч доз AstraZeneca, 4,5 мільйона доз CoronaVac і 2 мільйони доз Comirnaty від Pfizer.
Які темпи вакцинації проти COVID-19 в Україні
Станом на 8 листопада повний курс вакцинації завершили понад чверть дорослого населення країни. У столиці ж обидві дози вакцини отримали чи не половина жителів.
Лідером за темпами імунізації залишається Київ, де 57% жителів вже отримали одну дозу і 45,7% – завершили курс вакцинації. Найменша охопленість вакцинацією минулого тижня зареєстрована в Закарпатській, Чернівецькій та Одеській області.
Більше про штам Дельта:
- Діти в Україні стали частіше хворіти "дельтою": лікар розповіла, як його виявити
- Лікар попередив про нові симптоми дельти: "Люди сприймають як ГРВІ"
- Лікар розповів, хто найбільш вразливий до штаму "Дельта": "хвороба прогресує вдвічі швидше"
- Комаровський назвав головну небезпеку штаму Дельта
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред