Щастить далеко не всім: як кішки вибирають, з ким спати

Зазвичай кішки приходять спати до господаря вже під ранок. Вони можуть пригрітися біля ніг, а можуть і залізти на голову.
Кішка
Кішка / pixabay.com

Власники котів в курсі, що їх улюбленці обожнюють спати в ліжку. Вихованець може заснути практично в будь-якому місці і ліжко господаря не виняток.

Зазвичай кішки приходять спати до господаря вже під ранок. Вони можуть пригрітися біля ніг, а можуть і залізти на голову. Ми розбиралися, чому кішки так люблять спати в ліжку і як вони вибирають собі партнера для цього.

Як сплять коти?

У наших домашніх вихованців сон буває двох видів: неглибокий і глибокий. Перший - це повільний сон, коли кіт все ще чує ваші кроки або шерех пачки корму і готовий прокинутися негайно. Цікаво, що в такому стані, хоч кішка і готова до стрибка (м'язи напружені), проте її дихання і пульс рівномірні і уповільнені. Також знижується температура, активність обміну речовин і кров'яний тиск.

відео дня

Глибокий сон можна розпізнати по швидких рухах очима під століттями. Цим коти дуже схожі на людей і таким чином, здається, що їм також сняться сни, як і нам. Щоб зануритися в такий сон, потрібно від десяти хвилин і до пів години неглибокого.

Як кішки вибирають з ким спати?

  • тепло (якщо у вас в ліжечку тепліше, ніж на дивані - вони прийдуть до вас)
  • м'яко і комфортно (відповідь на питання: чому кішки сплять на речах)
  • безпека (коти приходять до господарів, щоб відчувати себе впевнено і затишно)
  • контроль (з господарем простіше оцінювати ситуацію і реагувати на неї - Ось чому кішки люблять спати в ногах)
  • біль (деякі господарі вірять, що кішки володіють цілющою енергетикою і лікують).

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти