Ви будете здивовані: що таке "жирандоль" - урок української від Авраменка

27 травня 2023, 19:58
В українській мові широко використовуються не лише "наші" слова, а й запозичені. Слово "жирандоль" є одним із запозичених слів.
Александр Авраменко
Що означає слово жирандоль / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Вона насичена цікавими словами, які роблять мову неповторною. Однак часто використовуються й запозичені слова. Є й такі слова, які використовуються дуже мало, але звучать вони цікаво.

Відомий український мовознавець Олександр Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів про слово, яке відоме малій кількості українців. Це слово "жирандоль".

Насправді воно є запозиченим, однак про його значення більшість навіть не здогадується. Цікаво те, що слово "жирандоль" можна замінити словом "канделябр". Однак і це запозичене слово може для багатьох залишатись загадкою.

Ці два слова означають одне й те саме. Жирандоль та канделябр – це велика фігурна підставка для декількох свічок.

Дивіться відео про те, що таке "жирандоль":

"Запозичені слова теж мають право на життя. Іноді вони стають окрасою тексту чи розмови", - сказав Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016).

Є автором і диктором тексту "Радіодиктант національної єдності" на "UA: Українське радіо" (від 2005), пише Вікіпедія.

Раніше Олександр Авраменко розповідав про те, як правильно лаятись українською мовою. Він порадив використовувати декілька слів замість російського "блін" та нецензурної лексики.

Крім того він назвав 5 незвичних фраз, які можуть допомогти вам розповісти про кохання. Ці фрази підійдуть для характеристики різних типів стосунків.

Дивіться відео, в якому мовознавець Олександр Авраменко розповідає про те, як викорінити зі своєї мови "мовні бур'яни":

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти