Кориця - це не лише ароматна спеція для випічки і додання неповторного смаку каві. Це ще й хороше добриво для кімнатних квітів і рослин в саду та городі, в якому є маса плюсів: коштує недорого, майже завжди є під рукою, розв‘язує масу проблем - працює як природний укорінювач, стимулює зростання, бореться зі шкідниками і хворобами, приємно пахне.
Корицю можна використовувати як природний замінник синтетичних стимуляторів для вкорінення живців.
Якщо ви насипати корицю на стебло при посадці живця, то коричний порошок стимулюватиме розвиток коренів практично у всіх видів рослин. Причому спрацює кориця за один раз - повторювати процедуру не потрібно.
Що треба зробити:
Для приготування чарівного розчину вам знадобляться всього два інгредієнти - кориця і мед.
Досвідчені квітникарі радять: спочатку потрібно увіткнути живець зрізом у мед, потім - в корицю. Потім його поміщають в посівну підкладку в скляну ємність. Додають трохи води та поміщають чашку в пакет. Через 10-15 днів рослина вкорениться.
Комахи не люблять корицю, не переносить її грибок. Тому спецію можна використовувати як фунгіцид.
Якщо вашу рослину (неважливо - в кімнаті, саду або городі) атакують мурахи або гусениці, просто насипте корицю на землю в тому місці, де докучають комахи.
Те ж саме стосується й цвілі - кориця швидко допоможе від неї позбутися. Для цього спецію потрібно насипати на ґрунт або на саму рослину.
Кориця лікує хвороби рослин. Щоби від них позбутися - додавайте корицю в звичайне добриво або прямо в ґрунт.
Корицю можна використовувати для загоєння ран рослин після щорічної обрізки, а також під час щеплення садових дерев або троянд - умочуйте щепу в порошок. Ця процедура допоможе запобігти розвитку інфекції та прискорить процес загоєння.
Читайте такожВоскресить навіть майже мертву квітку: як приготувати вдома дешеве і найефективніше добриво
Якщо ви зіткнулися з ґрунтовими грибними хворобами, то перед посадкою, в зокрема і розсади, можна полити ґрунт водою з корицею.
Розведіть дві столові ложки кориці двома склянками гарячої води, розмішайте і дайте настоятися впродовж ночі.
Потім розчин потрібно процідити через шматок марлі або кавовий фільтр, залити в розпилювач й обприскати ґрунт безпосередньо перед посадкою.
Читати такожХурма з кісточки вдома - це реально: як виростити дерево і отримати урожай
Як повідомляв Главред, макуху кави можна використовувати як добриво для домашніх квітів. Як застосувати кавову гущу, читайте тут.
Також Главред писав, що універсальне і перевірене добриво для кімнатних квітів складається з трьох простих інгредієнтів - вони точно є у вашій аптечці. Це борна кислота, марганцівка і йод.
Вам також може бути цікаво: