Холодними зимовими вечорами особливо важливо не допустити падіння рівня серотоніну – нейромедіатора головного мозку, який впливає на наш настрій, апетит, якість сну та активність. Але що робити, щоб відчувати себе щасливим?
На рівень вироблення серотоніну можна впливати. Саме це роблять антидепресанти, блокуючи зворотне захоплення нейромедіатора. Але антидепресанти виписуються лише в крайньому разі та строго за рецептом. А підвищити вироблення серотоніну можна й природним шляхом, говориться в статті "НВ".
Фізична активність та здоровий раціон є ключовими факторами здорового організму. Не менш важливий також сон, адже саме він відповідає за відновлення організму.
Дієтологиня Світлана Фус також запевняє, що здоров'я – як фізичне, так і психічне – безпосередньо пов'язане з функціонуванням осі кишківника — мікробіота – мозок. Про кишківник часто говорять як про "другий мозок". Зв'язок між ним та головним мозком науково доведений і має складний механізм взаємодії. У цьому ланцюзі ключову роль відіграє кишкова мікробіота, бере участь у багатьох важливих процесах:
Гормон серотонін відносять до нейротрансмітерів – це хімічні речовини, що беруть участь в передачі інформації між клітинами нервової системи (нейронами), м'язами і залозами. 60-90% "гормону щастя" виробляється саме в шлунково-кишковому тракті. Коли кількість цього гормону в нормі, у вас хороше самопочуття і настрій.
Своєю чергою, дефіцит серотоніну ви відразу помітите, адже можете зіткнутися з порушеннями сну, апетиту, психічного стану.
Саме нестача серотоніну може стати причиною неспання. Річ у тому, що цей гормон бере участь в утворенні іншого гормону сну – мелатоніну. Це теж часто стає причиною депресій.
Якщо ви хочете відчувати себе щасливими і бадьорими, дотримуйтесь цих рекомендацій:
І, головне, дбайте про мікробіоту кишківника, годуйте її овочами та фруктами, адже саме корисні бактерії товстої кишки вносять свій істотний внесок в секрецію серотоніну.
Читайте також: