Практично жодна квартира не обходиться без кімнатних рослин, але навіть при дуже ретельному догляді зелений улюбленець може почати хворіти і чахнути. Одна з причин цього - поява мошок у ґрунті. Боротися з проблемою можна різними способами, один з яких працює за принципом «дешево і сердито». А саме позбутися від мошок у квітах можна за допомогою звичайних сірників.
Чому з'являються мошки в домашніх вазонах? Причин може бути кілька. Зокрема, ґрунт міг бути заздалегідь заражений личинками або комахи потрапили через відкрите вікно в кімнату і оселилися у квітах. Крім того, мошки могли з'явитися через перезволоження ґрунту та гниття опалого листя рослини в горщику.
Щоби запобігти зараженню квітів комахами, слід усунути можливі причини їхньої появи:
Якщо дотримуватися цих правил, то ймовірність появи мошок зводиться до мінімуму. Але якщо все ж проблема з мошками виникла, боротися з комахами можна за допомогою звичайних сірників.
Досвідчені квітникарі кажуть, що мінеральні речовини із запальної суміші містять найважливіші для квітів елементи. У землі хімічні речовини, що містяться в запальній голівці сірника, перетворюються на добриво і поступово чинять свою цілющу дію:
Крім того, запальна суміш сірників стимулює зростання рослин і сприяє тривалому й інтенсивному цвітінню. Рослина закладатиме максимальне число бутонів, а забарвлення пелюсток буде яскравішим.
Щоби настирливі мошки не докучали ні вам, ні рослинам, квітникарі радять рівномірно увіткнути в ґрунт 5-10 сірників головками вниз, відступивши від краю 3-5 см.
Квітку поливають трохи менше звичайного, щоб підсушений ґрунт прискорив одужання.
Через три дні сірники потрібно поміняти на нові. Так триває до повного зникнення шкідників.
Застосовувати цей спосіб боротьби з мошками можна при перших ознаках хвороби рослини і в період цвітіння, коли обприскування фунгіцидами є небажаним.
Важливо! Не можна використовувати забагато сірників, інакше надлишок компонентів викличе інтоксикацію та опік коренів.
Раніше Главред писав, чому морквяне бадилля краще не викидати і як його використовувати. Також ми розбиралися, чому не варто викидати шкаралупу волоського горіха.
Вам також може бути цікаво: