Група японських і американських вчених опублікувала звіт про експерименти з хом'яками, мишами, які стосувалися штаму Омікрон. Про це повідомляє авторитетне Західне видання The New York Times.
У звіті вказується, що під час експерименту тварин заражали коронавірусом штаму Омікрон. З'ясувалося, що даний штам істотно менше вражав верхні дихальні шляхи, хоча і поширювався на легені. Завдяки цьому тварини рідше гинули.
При цьому в носі у тварин хвороба розмножувалася також, як і інші штами.
Схожі результати отримали дослідники з Гонконгу, вивчивши зразки дихальних тканин людей.
Причиною ситуації, що склалася дослідники вважають білок TMPRSS2, який міститься в клітинах легені і допомагає вірусу проникнути всередину. Він вкрай слабо взаємодіє зі штамом Омікрон.
Читати такожШтам коронавірусу Омікрон може не виявлятися ПЛР-тестами: як його визначити
Нагадаємо, на даний момент штам коронавірусу Омікрон виявили вже в 77 країнах світу. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреісус вважає, що нових карантинних обмежень не уникнути. За його словами, Омікрон швидше за все присутній вже в навіть в тих державах, в яких його ще не зафіксували.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вважає, що Омікрон може стати домінуючим в Європі вже до середини січня 2022 року.
В Україні новий штам коронавірусу Омікрон може з'явитися дуже скоро. У Раді національної безпеки і оборони України припускають, що це можливо на поточному тижні з 13 по 19 грудня.
Тим часом лікарі уточнили симптоми штаму коронавірусу Омікрон. Вони збігаються з симптомами звичайної застуди.