Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, що означають слова "південь" та "північ".
"Хтось скаже, що це дуже просто: південь і північ – протилежні сторони світу. Так, згоден. Але не всі знають, що цими словами також позначають час", - сказав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Якщо вам цікаві уроки української мови з Олександром Авраменком, то пропонуємо прочитати наш матеріал: Чи є в українській мові слово "балерун": Авраменко дав несподівану відповідь.
Як пояснив мовознавець, південь – це 12 година дня, час найвищого стояння сонця над горизонтом, а північ – 12 година ночі, час на межі двох діб. Звідси і прислівники "опівдні" та "опівночі", їх ми пишемо разом.
Також він відповів, до котрої години триває ранок, адже словники про це мовчать. Науковці зауважують, що у кожного свої часові межі ранку, вони залежать від пори року, кліматичної зони, від способу життя людини.
"Зазвичай ранок триває з 6 до 11-ї, тож після 11-ї не варто використовувати етикетну формулу "Доброго ранку!". У цей час вже кажемо "Добрий день", - сказав Авраменко.
Насамкінець відомий вчитель закликав українців вивчати мову, яку передали нам наші предки.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповів про слово "паляниця", яке російські загарбники не можуть вимовити. Саме тому, в часи війни це слово стало маркером – свій-чужий.
Також Авраменко присвятив один із своїх уроків найрезонанснішій зміні у правописі. Так, мовознавець запропонував пройти невеличкий тест. Як би ви написали по батькові від імені Ігор: Ігорович, Ігоревич, Ігорьович?
Дивіться відеоурок Олександра Авраменка:
Дивіться більше цікавих уроків від Авраменка:
- Як українською красиво назвати ринковий кіоск: Авраменко озвучив милозвучне слово
- Як українською назвати "лінк": Авраменко озвучив милозвучні слова
- Як в народі називають пластикову склянку: Авраменко назвав рідкісне слово
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред