Як змусити гортензію поміняти колір: лайфхак від досвідчених садівників

28 липня 2023, 02:30оновлено 28 липня 2023, 12:31
884
Щоб досягти певного кольору у гортензій, можна змінити кислотність ґрунту або використовувати спеціальні добрива, які містять алюміній.
Гортензія
Унікальність деяких сортів гортензії в тому, що можна з легкістю змінювати їхнє забарвлення / Колаж: Главред, фото: pixabay.com

Гортензії - чудові квіти, які стануть прикрасою будь-якого саду. Їхні суцвіття - об'ємні, пишні в яскраві. Унікальність деяких сортів гортензії в тому, що можна з легкістю змінювати їхнє забарвлення. Главред розібрався, чим поливати гортензію, щоб вона змінила колір.

До речі, якщо ви плануєте посадити гортензію біля будинку, варто пам'ятати про деякі важливі моменти. Також варто враховувати той факт, що гортензія несе в собі деяку небезпеку. Детальніше читайте у матеріалі: Прекрасна та небезпечна: чому не можна садити гортензію біля будинку.

Чому гортензія змінює свій колір

Процес зміни кольору у гортензій називається "флоресценція". Він залежить від багатьох факторів: сорту, кислотності ґрунту, доступності певних хімічних елементів, особливості навколишнього середовища та умов вирощування.

відео дня

Але головний фактор, який впливає на колір гортензії, - це кислотність ґрунту.

Гортензії, вирощені в кислому ґрунті, зазвичай мають синій або фіолетовий колір. Якщо ж ґрунт має більш лужне середовище, квітки гортензій стають рожевими або червоними.

Чому гортензія змінює свій колір? Причина цього - вплив алюмінію в ґрунті. У кислому середовищі алюміній стає більш доступним для рослини, що призводить до синьо-фіолетового кольору, а в лужному середовищі він менш доступний. В результаті гортензія набуває рожевого або червоного відтінку.

Щоб досягти певного кольору у гортензій, можна змінити кислотність ґрунту або використовувати спеціальні добрива, які містять алюміній або інші хімічні речовини, що впливають на забарвлення квітів.

Перевірити кислотність ґрунту можна за допомогою набору, який продається в магазинах. При лужної реакції ґрунтового розчину (рН 7,5) квітки будуть яскраво-рожевими. При підвищенні кислотності (індекс рН при цьому знижується до 4,5) квітки стають блакитними.

Якщо показник коливається між рН 5,5 і рН 6,5, квіти будуть фіолетовими або одночасно рожевими і блакитними на одній рослині.

Які гортензії можуть змінювати колір

Білі гортензії перефарбувати не вдасться. Змінює колір лише гортензія крупнолистна (Hydrangea macrophylla). Її суцвіття в залежності від сорту можуть бути рожевими, блакитними, малиновими і навіть двоколірними.

Як зробити, щоб гортензія була синьою

Блакитні гортензії зустрічаються рідше, ніж рожеві. Щоб домогтися синього відтінку квітів, потрібно збільшити кислотність ґрунту. Зробити це можна різними способами.

По-перше, при посадці в яму вносять кислий верхової торф. По-друге, при вирощуванні вносять мінеральні добрива, багато з яких подкисляют ґрунт, наприклад, "добрива для азалій" (рідше зустрічаються для гортензій).

Для посилення блакитного забарвлення в ґрунт вносять алюмінієві галун або сульфат алюмінію - вони продаються в квіткових магазинах. На 1 літр кислого субстрату необхідно додати 1,5 г порошкоподібного сульфату алюмінію.

Підгодовувати блакитні гортензії потрібно лише мінеральними добривами і садити подалі від кісточкових рослин, які треба вапнувати.

Всі прийоми для підтримки блакитного кольору потрібно регулярно повторювати, щоб кислотність не змінювалася, адже внесені речовини вимиваються з ґрунту.

Як зробити, щоб гортензія була рожевою

Для посилення рожевого кольору або зміни забарвлення з блакитного і кремового тону на рожевий, також потрібно поміняти кислотність ґрунту. Якщо рН ґрунту становить від 6,5 і вище, то колір віночків змінюється на рожевий або червоний відтінок.

Якщо в ґрунті міститься фосфор, то він безпосередньо впливає на інтенсивність і швидкість прояву рожевого кольору. Чим більше фосфору, тим бідніше і слабкіше проявляється забарвлення суцвіть в рожеві тони.

Добре допомагають для зміни кольору пелюсток гортензії марганцівка і оцет. Для того, щоб гортензія придбала інтенсивний рожевий колір, 100 мл кислоти розчиняють в 10 л води. На один квадратний метр необхідно вилити до 10 відер з таким розчином.

Раніше Главред писав: якщо гортензії не хочуть рости, хворіють, марніють, жовтіють або зовсім відмовляються цвісти, їм потрібна "швидка допомога". Лимонна кислота врятує квітку.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти