Коли можна пересаджувати кімнатні рослини - найкращі та найгірші дні

Будь-які маніпуляції з квіткою – це стрес для рослини, тому пересадку краще проводити згідно з правилами. Як же зрозуміти, що прийшов час пересаджувати квіти?
Кімнатні рослини
Коли можна пересаджувати кімнатні квіти в лютому-березні 2023 / Фото ua.depositphotos.com

Будь-яка кімнатна рослина потребує періодичної пересадки. По-перше, з часом ґрунт виснажується, і квітка не отримує потрібного харчування. По-друге, кореневій системі стає тісно в горщику, коріння не отримує достатньої кількості кисню, а вода застоюється всередині. Обидва ці фактори можуть призвести до в'янення та загибелі рослини.

Як часто треба міняти землю в квіткових горщиках

Молоді кімнатні рослини (молодші за три роки) пересаджують щорічно, тому що вони швидко розвиваються. Доросліші рослини досить пересаджувати один раз в 2-3 роки. А, наприклад, кактусам і сукулентам достатньо буде пересадки один раз на 5-6 років.

Як зрозуміти, що прийшов час пересаджувати квіти

Є кілька ознак того, що рослину потрібно пересаджувати:

відео дня
  • Квітці стає тісно в горщику. Щоб перевірити чи так це, потрібно добре полити рослину і витягти її з горщика разом з грудкою землі. Якщо коренева система туго обплітає ґрунт, значить прийшов час підібрати горщик побільше. Якщо ж землі ще багато, а коріння знаходиться всередині, то квітку можна спокійно повернути назад у вазон.
  • Земля стала затхлою і має характерний болотний запах.
  • Квітка перестала рости. Її період вегетації скорочується і розвиток практично відсутній.

Якщо ґрунт має білий колір через частий полив або на поверхні видно коріння, то можна провести заміну верхнього шару.

Коли можна пересаджувати рослини

Найсприятливішим періодом для пересадки кімнатних рослин вважається період з кінця березня до травня. Восени і взимку від пересадки буде більше шкоди, ніж користі.

Коли не можна пересаджувати рослини

Рослини не пересаджують, коли вони перебувають у стані спокою. Зокрема, взимку всі процеси сповільнюються. Навантаження у вигляді пересадки може привести до загибелі рослини.

Також рослину не можна пересаджувати в стадії цвітіння. У цей період вона направляє всі ресурси на створення насіння і плодів. Якщо пересадити рослину в цей період, то можна спровокувати її виснаження.

Чи можна пересаджувати куплені квіти? Відповідь буде "ні". Заборонено пересаджувати квітку одразу після придбання і транспортування. Варто почекати 15-20 днів перед пересадкою.

Не рекомендується пересаджувати квітку також в тому випадку, якщо вона хворіє. Спочатку рослину потрібно вилікувати.

Коли краще пересаджувати квіти вранці або ввечері

Процедуру пересадки найкраще проводити в другій половині дня, ідеальний час - з 16:00 до 20:00. За нічний час рослина прекрасно адаптується до нових умов.

Рано вранці квітка лише прокинулася і не готова до стресових ситуацій. Вдень же підвищується температура повітря, а сама рослина перебуває на самому піку активності. Це впливає на швидкість розвитку після пересадки.

Чи можна пересаджувати квіти в неділю

Вважається, що рослини найкраще пересаджувати в жіночий день: середа, п'ятниця, субота та неділя.

Якого числа можна пересаджувати кімнатні квіти в лютому 2023

Всі живі організми, зокрема і рослини, схильні до впливу Місяця. У рослин переважний напрямок сокоруху залежить від його фаз, тому проводити маніпуляції з квітами найкраще згідно з місячним календарем.

Сприятливі дати припадають якраз на період руху соків до верхніх частин квітки – стебла і листя. У кореневій системі в цей час зменшується тургор, клітини злегка зневоднюються і стають менш ламкими.

Якщо підібрати правильний день, то рослини перенесуть пересадку легше і швидше приживуться в новому ґрунті.

Сприятливі дні для пересадки квітів за місячним календарем в лютому 2023 року: 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 16, 17

Несприятливі дні для роботи з кімнатними рослинами: 5, 19, 20, 21.

Якого числа можна пересаджувати кімнатні квіти в березні 2023

Сприятливі дні для пересадки квітів в березні: 1, 3-5, 8, 14-15, 19, 27 березня.

Несприятливі дні: 2, 6, 7, 9-12, 16,17, 20-26, 28-31 березня.

Відпочинок рослин: 13, 18 березня.

Раніше Главред писав, як поливати орхідею кубиками льоду. Також ми писали, що значить герань удома та які прикмети з нею пов'язані.

Вам також може бути цікаво:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти