Чому фраза "розповсюджувати плітки" – неправильна: Авраменко здивував відповіддю

Авраменко пояснив, чому фраза "розповсюджувати плітки" – неправильна/ скрін

Часто ми вживаємо слово "розповсюджувати" у тих випадках, де воно не повинно звучати.

Більшість українців навіть не здогадуються, що неправильно казати "розповсюджувати плітки". Часто ми можемо плутати, у яких випадках потрібно використовувати слово "розповсюджувати", а в яких – "поширювати".

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чому ці два слова потрібно використовувати у різних випадках.

"Зараз ми з вами розберемося, чи одне й те ж саме означають слова "поширювати" і "розповсюджувати". Наприклад, поширювати чи розповсюджувати плітки. Коли нам треба сказати про розширення сфери впливу, то вживаємо дієслово поширювати. Наприклад, поширювати інформацію, чутки або плітки", – пояснив Авраменко.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що означає вислів "на руку ковінька": Авраменко дав несподівану відповідь

А розповсюджувати можна лише конкретні речі, ті, що можна взяти в руки, наприклад, листівки чи рекламні проспекти.

"Наприклад, "хлопець стоїть біля метро і розповсюджує листівки". Розповсюджувати – це теж саме, що роздавати, продавати або розносити. Підбиваємо підсумки. Отже, розповсюджують конкретні речі, а поширюють абстрактні – наприклад, плітки", – підсумував мовознавець.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно казати – плітки поширюють чи розповсюджують:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, що означає слово "стельмах" і звідки пішло таке прізвище. Прізвище Стельмах дуже поширене в Україні. Але мало хто здогадується, від якого саме слова воно пішло і що означає це слово.

Також раніше мовознавець Авраменко пояснив, чому ми неправильно вживаємо слово "заставляти". Досить часто ми використовуємо це слово не у тому значенні, яке воно має насправді, і навіть не здогадуємося про це.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти