Користь вітаміну С або аскорбінової кислоти відома всім. Але в організмі цей вітамін не виробляється, тому повинен надходити з їжею.
Дієтолог Світлана Фус розповіла на своїй сторінці у Facebook, в яких продуктах міститься вітамін С і що може зруйнувати потужний антиоксидант.
У чому користь вітаміну С
За словами експерта, якщо не отримувати цей вітамін в достатній кількості, то розвивається гіповітаміноз.
"А цього допускати не слід, тому що вітамін С важливий для синтезу колагену, бере участь у відновленні шкіри, кісток, суглобів, зв'язок, в процесі згортання крові, необхідний для еластичності й міцності судинної стінки, для імунного захисту", - розповіла Фус.
Добова потреба 70 -100 мг. Цю норму не важко набрати в будь-яку пору року, треба лише знати, в яких продуктах міститься вітамін С в достатній кількості.
Зокрема, ківі, квашена капуста, ягоди, цитрусові, перець, квашена капуста - основні й доступні джерела вітаміну С.
"Пишуть, що велика кількість аскорбінової кислоти міститься в шипшині. І це дійсно так, але в сухому і сушеному вигляді її ніхто не їсть. Можна знайти у продажу сік шипшини, а із сушеної шипшини зварити компот. Лише майте на увазі, що користі шипшина в компоті принесе вже набагато менше - при термічній обробці концентрація вітаміну зменшується у багато разів", - пояснила дієтолог.
Крім того, багато вітаміну С і в зелені.
"Але проблема цього продукту в тому, що вміст вітаміну С вимірюється в ста грамах продукту, а з'їсти таку кількість петрушки не всім під силу. Але це не означає, що не треба пити відвар шипшини або їсти зелень", - додала Світлана Фус.
Експерт радить вживати різноманітні овочі та фрукти в свіжому, замороженому або квашеному вигляді, згідно пори року.
Що треба з'їсти, щоб отримати достатньо вітаміну С
- 100 г капусти, 1 яблуко, 1 помідор містять разом норму вітаміну С;
- 40 г болгарського перцю;
- 30 г чорної смородини;
- 100 г цвітної капусти (на пару);
- 100 г апельсина.
За словами експерта, дуже важливо максимально зберегти вітамін С в продуктах. Він водорозчинний, розпадається при тривалому зберіганні. Аскорбінова кислота легко окислюється.
- Продукти не можна зберігати в металевих ємностях, оскільки аскорбінова кислота вступає в реакцію.
- Вітамін C також не слід піддавати впливу світла, підвищеної вологості повітря.
- Руйнують антиоксидант сушка, нарізка, тривалий нагрів продуктів в каструлі з відкритою кришкою, повторний розігрів страв, мідний або залізний кухонний посуд.
Як повідомляв Главред, раніше дієтолог Світлана Фус розповіла, з чим поєднувати гречку, щоб отримати від неї максимум користі.
Також експерт пояснила, чим корисний японський гречаний чай та як його приготувати.
Вам також може бути цікаво:
- Вівсянка з гарбузом: дієтолог розкрила, кому корисно їсти таку кашу
- Дієтолог назвала головні правила споживання сала
- Корисні бутерброди: дієтолог назвала інгредієнти й головні правила
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред