Якщо у вас дуже суха шкіра обличчя і ви думаєте, що робити в домашніх умовах, то варто звернути увагу на вологість повітря в квартирі. Крім того, потрібно користуватися захисними кремами.
Відомий український лікар Євген Комаровський розповів на своєму YouTube-каналі, як зволожити суху шкіру обличчя й тіла в холодну пору року.
Чому сохне шкіра на руках і на обличчі
Комаровський назвав причини пересихання шкіри. За словами лікаря, коли ми виходимо на холод, то має місце безпосередній контакт холодного повітря зі шкірою рук і обличчя. При цьому виникає спазм судин шкіри, щоби організм не втрачав тепло. Таким чином капіляри в шкірі закриваються, це погіршує її кровопостачання.
Шкіра сохне зокрема і через низьку вологість повітря. Під час опалювального сезону в багатьох квартирах сухе і тепле повітря. Через це шкіра також стає сухою.
Як зволожити суху шкіру взимку
Комаровський радить підтримувати температуру повітря в спальні на рівні 18-20 градусів тепла. Оптимальна вологість повітря повинна становити від 40 до 60%.
Вологість повітря можна заміряти за допомогою дешевого приладу, який називається гігрометр. А регулювати повітря можна за допомогою побутового зволожувача повітря.
При виході на вулицю необхідно використовувати захисні креми, які захищають від морозу і вітру. А повернувшись додому, особливо перед сном, потрібно використовувати зволожуючі креми, а також креми, які отримали назву емоленти. Вони не дозволяють шкірі втрачати вологу.
Довідка. Емоленти (від франц. molle - м'який) - косметичні продукти, що поєднують в собі ефективні пом'якшувальні, зволожуючі, регенеруючі та антиоксидантні компоненти. Це можуть бути креми, лосьйони, мазі, замінники мила або шампуні.
Як повідомляв Главред, раніше експерти пояснили, чому "літній" крем для обличчя не лише не спрацює взимку, але і може завдати шкоди шкірі.
Читайте також:
- Зволоження обличчя: дерматологи дали покрокову інструкцію
- Ніколи не робіть це зі своїм волоссям: помилки, яких допускати не можна
- Ваше волосся буде рівним і блискучим: експерт пояснила, який гребінець вибрати
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред