Деякі люди схильні до тяжкого перебігу коронавірусу COVID-19. Винен в цьому особливий ген, наявність якого вдвічі підвищує ризик опинитися на апараті штучної вентиляції легенів.
До такого висновку прийшли вчені з Оксфордського університету. Результати дослідження опубліковано в науковому журналі Nature Genetics.
За даними дослідників, такий ген зустрічається у 60% людей південноазіатського походження та лише у 15% європейців. Учені вважають, що цей феномен частково пояснює рівень надмірної смертності в деяких районах Британії.
Дослідники провели загальногеномний аналіз( GWAS), який виявив хромосомну територію 3p21.31, яка пов'язана з дворазовим збільшенням ризику відмови дихальних шляхів при коронавірусі.
"Ми застосували платформу машинного навчання та молекулярної біології для декодування результатів GWAS і виявили відносно невивчений ген LZTFL1 в якості потенційно відповідального за виникнення такого ризику", - йдеться в доповіді.
Водночас учені попередили, що ген LZTFL1 не можна розглядати як єдину причину дихальних ускладнень при COVID-19.
Як повідомляв Главред, симптоми коронавірусу при гострих формах COVID-19 мають схожість з наслідками хронічного дефіциту вітаміну А. До такого висновку прийшли вчені медичного університету Туреччини в Анкарі.
Читайте також:
- Коронавірус у котів і собак: як розпізнати і лікувати небезпечну хворобу
- Падає ризик смерті: у Phizer стверджують, що винайшли ефективну пігулку від COVID-19
- Коронавірус "добив" молоду львівську художницю, яка боролася з раком
- Пропадає нюх, сухий кашель і температура: лікар описав симптоми нового штаму коронавірусу "Дельта+"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред