Сигаретний попіл - унікальне добриво для кімнатних рослин: як застосовувати і в чому користь

Попіл від сигарет дасть рослині сили та енергію для цвітіння, допоможе відновити водний баланс і захистить від розвитку різних хвороб.

квітка
Сигаретний попіл як добриво для кімнатних квітів - як застосовувати / Фото pixaby

Ні для кого не секрет, що зола - унікальне і універсальне добриво для кімнатних рослин. Але в умовах квартири неможливо приготувати таке добриво для квітів в домашніх умовах. Безумовно, золу можна купити або заготовити влітку на природі. А можна використовувати те, що є під рукою, особливо якщо у вашій родині є курці, оскільки підгодовувати рослину можна попелом від сигарет.

Сигаретний попіл (зола) для квітів - в чому користь

Основою сигарет є тютюн - природний концентрат радіонуклідів. Вони здатні витягати радіоактивні елементи із землі, тим самим, покращуючи якість ґрунту. Сигаретний попіл має ті самі властивості.

Попіл від сигарет - це вогнетривка рослинна зола. Опинившись у вологому ґрунті, вона вільно контактує з нею і збільшує процентний вміст лугу. Луг же сприяє розкисленню ґрунту, з якого квіти отримують якісне харчування.

Важливо враховувати, що нині при виробництві сигарет тютюн змішують з різними речовинами. Тому краще було б використовувати попіл від сигар або набити трубку доморощеним тютюном. Але досвідчені квітникарі, які використовують сигаретний попіл як добриво, кажуть, що і цей спосіб працює непогано.

Склад і властивості сигаретного попелу (золи)

Сигарний попіл складається в основному з кальцію, калію, марганцю, кремнію, хлору, фосфору. В принципі, склад цих речовин в попелі приблизно однаковий незалежно від походження тютюну.

Реклама

Отже, якщо ви будете використовувати попіл від сигарет як добриво, то ви зможете:

  • значно поліпшити стан ґрунту;
  • дати сили та енергію для стабільного розвитку і цвітіння рослини;
  • відновити водний баланс;
  • захистити кімнатну квітку від розвитку різних хвороб.

читайте такожПринесе у ваш будинок щастя і достаток: як змусити цвісти грошове дерево - простий спосіб

Як удобрювати кімнатні квіти сигаретним попелом

Підгодовувати рослини попелом дуже легко - можна використовувати сухе або рідке добриво.

При першому способі досить час від часу (наприклад, кілька разів на тиждень) висипати попіл в вазон, щоби він сам проникав у землю.

Важливо: ґрунт повинен бути вологим, щоби бактерії могли його переробити і перетворити на гумус.

Другий спосіб: 2 ложки золи розбавити літром теплої води. Отриману суміш потрібно настоювати впродовж двох-трьох днів. Добриво можна використовувати двічі на місяць в якості поливу.

Один полив з розрахунку від 50 мл і більше залежно від розміру рослини.

Коли не можна використовувати попіл від сигарет як добриво для кімнатних рослин

  • не можна використовувати попіл від сигарет для квітів, що пристосовані до життя в кислому ґрунті;
  • таку підгодівлю не можна застосовувати для квітів, які ростуть у вазоні з надмірною кількістю калію в ґрунті;
  • для квітів, які захворіли на міжжилковий хлороз.

Як повідомляв Главред, макуху кави можна використовувати як добриво для домашніх квітів. Як застосувати кавову гущу, читайте тут.

Вам також може бути цікаво:

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 25 січня: що не можна робити в Тетянин день і як не потрапити в бідуПрикмети на 25 січня: що не можна робити в Тетянин день і як не потрапити в біду Принесе удачу і огорне багатством: де в будинку потрібно обов'язково повісити дзеркалоПринесе удачу і огорне багатством: де в будинку потрібно обов'язково повісити дзеркало Здійснення бажань, грошова удача і дивовижні можливості: кому зі знаків пощастить вже в лютомуЗдійснення бажань, грошова удача і дивовижні можливості: кому зі знаків пощастить вже в лютому Смачні картопляні млинці на Масляну 2022: готувати дуже швидкоСмачні картопляні млинці на Масляну 2022: готувати дуже швидко В Україні "вимирають" корови: запасів скотарства залишилося лише на півтора рокуВ Україні "вимирають" корови: запасів скотарства залишилося лише на півтора року
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти