Кактус - популярна рослина, оскільки є дуже невибагливою, а виглядає химерно та стильно. Дивно і незвично виглядає квітучий кактус, коли серед гострих колючок з'являється ніжний бутон. Вважається, що якщо кактус зацвів, значить йому у вас дуже добре. Але є і зворотна сторона медалі - якщо ви його «розпестили», норовлива рослина може і не порадувати вас квітами.
Забобон свідчить, що цвітіння кактуса можна побачити перед самою його загибеллю. Насправді це неправда. Є кактуси, які зацвітають лише в дуже поважному віці, або зовсім не цвітуть в домашніх умовах. Деякі кактуси цвітуть раз в п'ять або більше років, інші - щороку, а є й такі, цвітіння яких можна чекати десятиліттями.
Які кактуси не цвітуть, визначити просто - у них золотисті колючки або густе біле опушення. До цієї категорії належать Цереус (Cereus) і Хінокактус Грусона (Echinocactus grusonii).
Якщо кактус не цвіте - можливо ви його занадто розпестили: рясно поливали, посадили в завеликий вазон, підібрали найкраще місце на підвіконні. Якщо кактус впродовж року почувається як «на курорті», то існує велика ймовірність того, що цвісти він не буде.
В принципі, змусити кактус цвісти не так вже й складно. Можна спробувати два методи - класичний, пов'язаний з організацією правильного спокою, і метод «для ледачих».
Якщо у вас немає часу для того, щоби гратися зі змінами температур, але ви хочете, щоби кактус зацвів - влаштуйте йому сухий сезон. Для цього починаючи з першої декади листопада і до першої декади березня скоротіть полив, переведіть рослину буквально в сухі умови. Поливають кактус 1 раз в три-чотири тижні по краплі води - її досить, щоби кактуси не стали зморщуватися і в'янути.
Припиніть підгодівлі в будь-якому вигляді.
Також кактус потрібно посадити в не дуже великий вазон. У великому горщику він не лише не цвістиме, але і стане дуже погано розвиватися.
Ретельно оберігайте кактус від теплого повітря від опалювальних приладів і батарей.
Знизьте нічну температуру повітря хоча б на кілька градусів.
Поставте кактус ближче до скла на підвіконні, щоби на нього потрапляв максимум світла.
Кактуси і сукуленти, що набирають бутон для цвітіння, не люблять, коли їх турбують, переміщують з місця на місце або повертають вазон до світла. Якщо на кактусі утворився бутон, а ви в цей момент повернете його до світла, то він може засохнути і обсипатися.
Насправді немає єдиної думки про те, чи потрібно удобрювати кактуси. Більшість квітникарів вважає, що в підгодівлі їхні вихованці не потребують, оскільки в природі ростуть на піщаних неродючих ґрунтах. Але якщо рослина сильно ослаблене, то в період вегетації можна вносити мінеральні добрива.
Якщо ви хочете змусити кактус цвісти, то єдине добриво, яке можна використовувати в цей період — слабкий розчин фосфорнокислого калію (грам на літр води).
Читати такожЛистя буде зеленим та пишним, а жовтизна піде: простий рецепт "живої води" для кімнатних квітів
Раніше Главред писав про те, що сигаретний попіл - унікальне добриво для кімнатних рослин. Як його застосовувати і в чому користь, читайте тут.
Макуху кави також можна використовувати як добриво для домашніх квітів. Як застосувати кавову гущу, читайте тут.
Вам також може бути цікаво: