Якщо ви приготували омлет або пиріг, то не поспішайте викидати шкаралупу від сирих яєць - вона містить багато корисних компонентів. Таким чином з яєчної шкаралупи можна приготувати універсальне добриво для квітів в домашніх умовах. Причому це добриво підійде не лише для кімнатних рослин, але і для овочів в городі та квітів у саду.
Будь-яка рослина реагує на різні мікроелементи у ґрунті. У яєчній шкаралупі міститься величезна кількість карбонату кальцію. Він сприяє зростанню надземних частин рослин, грає важливу роль в процесі фотосинтезу, підсилює обмін речовин в тканинах, прискорює витрату запасних білків насіння при їхньому проростанні.
Крім кальцію в яєчній шкаралупі містяться ще 27 хімічних елементів, зокрема мідь, залізо, калій, марганець, фтор, сірка, фосфор, селен, кремній, цинк, молібден.
По-перше, яєчну шкаралупу можна використовувати для добрива, якщо рослини потребують додаткових порцій кальцію.
По-друге, шкаралупа допоможе розкислити ґрунт, зробити його родючим і наситити киснем.
По-третє, яєчна шкаралупа - відмінний помічник у боротьбі зі шкідниками. Вона врятує від равликів, кротів, польових мишей, колорадських жуків.
Також в яєчній шкаралупі можна проростити розсаду.
Читати такожЛистя буде зеленим і пишним, а жовтизна піде: простий рецепт "живої води" для кімнатних квітів
Яєчна шкаралупа підійде як добриво для болгарського перцю, баклажанів, картоплі, томатів, смородини, цвітної та звичайної капусти, кімнатних квітів і рослин, що люблять нейтральний ґрунт.
Корисні поради:
Читайте такожЯк приготувати супердобриво для всіх квітів удома: знадобляться лише три препарати з аптечки
Використовувати для добрива можна лише шкаралупу із сирих яєць, оскільки після варіння вона втрачає свої корисні властивості.
Яєчну шкаралупу потрібно добре помити і видалити внутрішню плівку. Щоби шкаралупа не почала пахнути, можна ошпарити її гарячою водою, а потім просушити.
Потовкти шкаралупу в дрібну крихту можна в м'ясорубці, кавомолці або ступці.
Зберігати яєчну шкаралупу потрібно в паперових пакетах в теплому місці. Мішки з поліетилену не підійдуть, оскільки в них утворюється конденсат.
Читайте такожПоверне до життя, позбавить рослини від хвороб: як приготувати ефективне добриво з цибулевого лушпиння
Є два способи приготування настою.
1. Один стакан порошку залити чотирма склянками теплої води і залишити настоюватися на 2 тижні. Настоянку періодично збовтувати. Готовим рідким добривом поливати квіти раз на місяць.
2. На 1 літр окропу взяти 2 ст.л. порошку. Цей спосіб швидкіший, оскільки настоюється рідина всього 5 днів.
Поливати розсаду або дорослі рослини на ділянці з розрахунку 2 склянки на один квадратний метр.
Читати такожЩо можна і не можна садити після картоплі: найгірші та найкращі варіанти
Також перемелену шкаралупу можна додавати прямо в ґрунтову суміш – це відмінна методика для боротьби з бактеріальним захворюванням рослин «чорна ніжка».
Водою, настояною на яєчній шкаралупі, можна поливати кімнатні рослини не частіше одного разу на тиждень.
Не можна удобрювати яєчною шкаралупою азалію, камелію, гарденію, пеларгонію, гортензію, братки і папороті, оскільки вони люблять кислий ґрунт, а шкаралупа знижує кислотність.
З яєчної шкаралупи виходить хороший дренаж для домашніх квітів. Невеликі шматочки потрібно насипати на дно вазонів шаром в 1-1,5 см. Також можна додавати це добриво у ґрунт. На один горщик використовують 1/3 чайної ложки порошку. Перевищувати норму не варто, оскільки деякі кімнатні рослини погано переносять надлишок кальцію в ґрунті.
Читати такожУлюблений напій - ідеальне добриво для квітів: як застосувати чай і не погубити рослину
Раніше Главред писав про те, що макуху кави також можна використовувати як добриво для домашніх квітів. Як застосувати кавову гущу, читайте тут.
Вам також може бути цікаво: